Kde se minulost setkává s přítomností

O projektu

Srdcem rezidenčního parku je půvabná barokní budova, jejíž nádvoří lemuje pětice nově postavených viladomů. Součástí uzavřeného areálu s parkovou zelení je též recepce a podzemní parkování. Developerem projektu je společnost CRESTYL real estate. Projekt Šárecký dvůr zvítězil v kategorii Best Residential Development & Developer v realitním klání CIJ Awards Czech Republic 2018.

LokalitaFilm
Slovo architekta
Ian Bogle
Bogle Architects

„Architektonický koncept projektu Šárecký dvůr vznikl v našem mezinárodním ateliéru. Jednotící ideou projektu je rovnováha mezi „starým a novým“, v jejímž rámci oživené původní budovy harmonicky ladí s moderními zásahy. Výrazná současná architektura tvoří pozadí pro parkové plochy, navržené ateliérem Šmídová Landscape Architects. Pestrobarevné parkové plochy celý projekt sjednocují, napomáhají dosažení souladu mezi historickými a moderními prvky a propojují areál s blízkou vodní nádrží Džbán. V návrhu projektu hraje významnou roli technologie, která dává vzniknout projektu 21. století v tomto historickém kontextu. Design interiérů navrhl a znalostí místního prostředí přispěl ateliér Chmelař architekti. Projekt je veden úsilím o pochopení a obnoveni historie i touhou připsat svou vlastní trvalou kapitolu k architektonickým dějinám tohoto skvělého města.“

Ojedinělý areál vzniká kompletní přestavbou panského dvora, jehož historie se začala psát již v roce 1433. V 19. století zde sídlil oblíbený zájezdní hostinec, kde se při výletech do Divoké Šárky scházela pražská honorace. Kouzlo časů dávno minulých je zde dodnes patrné.

Komplex Šárecký dvůr je situován v pražských Vokovicích v těsné blízkosti vodní nádrže Džbán a přírodní rezervace Divoká Šárka.

Soukromí a bezpečí rezidentů zajišťuje původní kamenná zeď, obklopující celý areál, a nonstop recepce. Historické kořeny komplexu s privátním parkem a podzemním parkováním evokuje mohutná barokní brána.

Šárecký dvůr | byty k prodeji v Praze 6

Na dohled Šáreckého údolí, pět minut od metra